اخباربررسی اپلیکیشن، بازی و نرم افزارگوشی موبایل و تبلتگوگلمعرفیمعرفی اپلیکیشن، بازی و نرم افزارنقد و بررسی

گوگل رسما اندروید Q را اندروید 10 نامگذاری کرد + ویدیو لوگوی جدید اندروید

در اقدامی بی سابقه گوگل نسخه جدید اندروید Q را نامگذاری کرد. این نسخه که اندروید 10 نام گرفته پاییز سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

قصد گوگل از این کار نوعی سنت شکنی است؛ چون این شرکت در طول ده ساله گذشته همیشه اسامی دسرها و شیرینی ها را برای نسخه های جدید سیستم عاملش انتخاب میکرد. اما از این به بعد گوگل برای نامگذاری نسخه های جدید اندروید یکی از حروف الفبای انگلیسی را انتخاب خواهد کرد. امسال اندروید Q انتخاب شده است.

به این ترتیب اندروید Q امسال « اندروید 10 » نام گرفته است، همچنین اندرویدی که سال بعد هم منتشر می شود به احتمال زیاد  « اندروید 11 » نام خواهد گرفت و این الگو برای سالهای بعدی هم تکرار میشوند. علاوه بر اعلام نام رسمی اندروید Q توسط گوگل، این شرکت لوگوی جدید اندروید را هم رونمایی کرد:

به باور گوگل لوگوی جدید اندروید حسی «مدرن تر» را انتقال می کند و مهمتر از همه تغییراتی هم در ربات اندروید انجام شده تا به گفته گوگل « حس و حالی انسانی داشته باشد و صمیمیت را بیشتر کند. » گوگل دو آنتن ربات اندروید را تغییر داده و چشم هایش را هم کمی پایین تر آورده است. تغییر رنگ سبز به مشکی در لوگوی android هم آن را خواناتر کرده است.

 

به نامگذاری جدید اندروید برگردیم؛ گروهی می گویند گوگل چون که اصلاً دسری که با حرف Q شروع شود وجود ندارد نام یک دسر را برای اندروید جدید انتخاب نکرده است. « Sameer Samat » از مدیران ارشد گوگل دلیل این نوع نامگذاری را سخت بودن حرف Q ندانست و علت اصلی الگو نامگذاری جدید را جهانی بودن اندروید دانسته و گفته تلفظ اسامی دسرها برای بسیاری از مردم جهان سخت است.

پیش بینی هایی هم در مورد حرف Q انجام شده است. عده ای گفته اند Q حرف اول کلمه Quince (میوه بِه) است. گفته شده است گوگل از الان در حال انتخاب اسم رمز نسخه بعدی اندروید یعنی اندروید R است. تا آن زمان باید به نام رسمی سیستم عامل گوگل یعنی اندروید 10 عادت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن