اخبار

این بار گوگل به شما هشدار می دهد، تلگرام طلایی را از گوشی خود پاک کنید

تلگرام فیلتر شد تا دسترسی به آن محدود شود اما اینکه دسترسی 40 میلیون کاربر را از یک سرویس با درصد نفوذ بسیار بالا در ساعات شبانه روز آن ها محدود کنید، دقیقا ناشدنی است. راه حل یک دسترسی مخفی نیمه رسمی است تا طریق محبوبیت دسترسی به تلگرام بدون فیلتر برای کاربران عادی به چندین میلیون نصب فعال برسند و آنگاه هر آنچه که سلیقه حکم کند را ارایه نمایند. تلگرام طلایی و هاتگرام دو نام محبوب در این زمینه هستند و بارها از راه های مختلف درباره آن ها خطاهای امنیتی عنوان شده است. برای امنیت اطلاعات شما به شما یادآور می شویم که تلگرام طلایی را از گوشی خود پاک کنید چون این بار گوگل به شما دربارهامنیت تلگرام طلایی هشدار می دهد‍! در ادامه با آی تی نیو همراه باشید.

هشدار گوگل برای امنیت تلگرام طلایی

همینطور که در تصویر پایین میبینید؛ سرویس امنیتی فروشگاه نرم افزاری گوگل (گوگل پلی) که با نام پلی پروتکت (Play Protect) شناخته می شود، برای امنیت تلگرام طلایی خطا می دهد و به شما پیشنهاد لغو نصب یا پاک کردن آن را می دهد.

در این خطای امنیتی پلی پروتکت درباره تلگرام طلایی مشخصا گفته می شود:

این نرم افزار تلاش دارد تا از اطلاعات شخصی شما جاسوسی کند. این اطلاعات شخصی شامل لیست تماس ها، پیام ها، عکس ها یا صداهای ضبط شده است.

همچنین این خطا برای کاربران دیگر هم ارایه شده که می توانید در تصویر زیر ببینید:

به این صورت بار دیگر امنیت زیر سوال کلاینت های فارسی تلگرام که تلگرام بدون فیلتر را ارایه می کنند، مشخص شد.

توجه داشته باشید که این خطر امنیتی درباره اکثر تلگرام های فارسی وجود دارد و در ساعات اخیر شاهد تبلیغات دیگر تلگرام های فارسی مبنی بر اینکه « تلگرام طلایی امنیت ندارد، ما را نصب کنید!» هستیم و باید بگوییم در صورت لزوم استفاده از تلگرام، فقط نسخه رسمی تلگرام را از فروشگاه نرم افزاری سیستم عامل خود (گوگل پلی یا اپ استور) نصب کنید.

شما از تلگرام استفاده می کنید؟ دسترسی شما به این پیام رسان فیلتر شده به چه صورت است؟

منبع
toranji.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن