آموزشمقالاتنکته ها و ترفند ها

چگونگی تغییر زبان پیشفرض کروم

گوگل کروم برای ویندوز و Chrome OS به شما این اجازه را میدهد که زبان رابط کاربری این برنامه را بین بیش از 100 زبان تغییر دهید. پس، اگر شما میخواهید تنظیمات و منو های کرومتان را به زبان دیگری تغییر دهید این مقاله چگونگی تغییر زبان پیشفرض کروم را به شما آموزش میدهد.

ما برای این آموزش از گوگل کروم روی ویندوز استفاده میکنیم اما تغییر زبان پیشفرض کروم روی Chrome OS هم تقریبا با این آموزش یکی است.

اولین کاری که شما باید بکنید این است که گوگل کروم را باز کنید، روی آیکون منو کلیک کنید، بعد روی ” Settings ” کلیک کنید. از سوی دیگر شما میتوانید آدرس chrome://settingsرا توی نوار آدرس تایپ کنید تا مستقیا به تنظیمات بروید.

 

توی منوی تنظبمات به پایین صفحه برید و روی ” Advanced ” کلیک کنید

کمی بیشتر به پایین برید تا جایی که سربرگ Languages را ببینید. روی ” Language ” کلیک کنید تا زیربرگه تنظیماتش باز شود.

وقتی زیربرگ تنظیمات Languages باز شد، روی سه نقطه کنار زبان مورد نظرتان کلیک کنید، و بعد تیک جلوی ” Display Google Chrome in This Language ” را بزنید.

اگر میخواهدید یک صفحه را روی اینترنت به زبان خاصی ترجمه کنید، تیک گزینه ” Offer to Translate Pages in This Language ” را هم بزنید.

هر زمان شما یک صفحه را باز کنید، کروم سریعا با یک پیام از شما میپرسد که اگر قصد دارید صفحه را بع ربان مورد نظر خود ترجمه کنید  این کار را برای شما انجام دهد.

همچنین بخوانید: چگونگی نمایش دادن یا پنهان کردن نوار بوکمارک در گوگل کروم در ویندوز و مک

اگر زبان مورد نظر شما توی لیست نیست روی ” Add Languages ” کلیک کنید.

در لیستی که ظاهر مشود، شما میتوانید هم زبان مورد نظتان را جستجو کنید هم با اسکرول کردن و رفتن به پایین تیک کنار آن را بزنید. بعد از اینکه تیک زبان مورد نظر خود را برای استفاده زدید روی ”  Add ” کلیک کنید تا پنجره بسته شود.

بعد از اینکه زبان مرد نظر خود را برای نمایش کروم با آن زبان انتخاب کردید، شما باید برای اعمال تغییرات مرورگر را باز و بسته کنید. روی ” Relaunch ” کلیک کنید.

بعد از اینکه کروم باز شد، مرورگر با زبان انتخابی شما باز خواهد شد. اگر شما میخواهید زبان کروم را باز هم عوض کنید یا به زبان پیشفرض برگردانید همین مراحل را طی کنید.

 

از طريق
ترجمه اختصاصی آی تی نیو
منبع
howtogeek.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن