آموزشاخبارقابلیت جدیدگوگلمعرفینقد و بررسینکته ها و ترفند ها

چگونگی سفارشی سازی تم مرورگر کروم

در نسخه 77 از مرورگر کروم فقط با چند کلیک می توانید تم دلخواه خود را سفارشی سازی کنید. رنگ های موردعلاقه خود را برای نوار ابزار مرورگر کروم انتخاب کنید و یک تصویر پس زمینه جالب برای صفحه New Tab تنظیم کنید.

چگونگی فعالسازی ابزارهای جدید سفارشی سازی

این ویژگی ها به طور پیش فرض درنسخه 77 مرورگر کروم فعال نیست ، اما وجود دارند: شما فقط باید چند آپشن پنهان را فعال کنید.

برای فعال کردن ابزار سفارشی سازی جدید کروم  Chrome://flags را در نوار آدرس تایپ کنید. سپس “NTP” را در کادر جستجو در صفحه Flags تایپ کنید.

 

گزینه های “Chrome Colors” و “NTP customization menu version 2” را فعال کنید. کافیست روی جعبه سمت راست هر کدام کلیک کرده و “Enabled” را انتخاب کنید.

 

تغییرات شما تا زمان شروع مجدد کروم عملی نمی شوند برای اینکار بر روی دکمه “Relaunch Now” کلیک کنید. توجه داشته هر کاری را که در برگه های مرورگر دارید ، حتما ذخیره کنید. کروم هنگام راه اندازی مجدد ، به طور خودکار برگه های فعلی شما را مجدداً باز می کند ، اما محتویات آن برگه ها – برای مثال ، اطلاعات تایپ شده در جعبه های متنی در صفحات وب – ممکن است از بین بروند.

 

چگونگی سفارشی سازی تم مرورگر کروم

اکنون می توانید تم مرورگر کروم خود را مستقیماً از صفحه برگه جدید تنظیم کنید.

برای شروع ، روی دکمه “Customize” در گوشه پایین سمت راست صفحه برگه جدید کروم کلیک کنید.

 

گزینه هایی را برای انتخاب رنگ و تم مرورگر کروم ، تصویر پس زمینه و اولویت میانبر در اینجا مشاهده خواهید کرد.

 

برای انتخاب رنگ های مورد نظر خود ، روی “Color and theme” کلیک کنید و یکی از ترکیب رنگ ها را انتخاب کنید. شما حتما لازم نیست که یکی از این ترکیب ها را انتخاب کنید — می توانید بر روی نماد eyedropper در گوشه سمت چپ بالای لیست رنگ ها کلیک کنید تا هر رنگی را که ترجیح میدهید انتخاب کنید. مرورگر کروم به طور خودکار سایه سبک تر با مشابهی را برای مطابقت با رنگ انتخاب شده شما انتخاب می کند.

 

همچنین بخوانید: چگونگی تغییر زبان پیشفرض کروم

برای انتخاب تصویر پس زمینه برای برگه های جدید ، روی “Background” در قسمت سمت چپ کلیک کرده و یک تصویر را انتخاب کنید. می توانید یک طبقه بندی و یک تصویر مجزا را انتخاب کنید یا “Refresh daily” را فعال کنید تا هر روز یک تصویر پس زمینه جدید دریافت کنید.
همچنین می توانید “Upload From Device” را انتخاب کرده و تصویر پس زمینه دلخواه خود را انتخاب کرده یا “No Background” را برای ظاهری ساده انتخاب کنید. اگر “No Background” را انتخاب کنید ، کروم یک رنگ برای پس زمینه از تم شما انتخاب می کند.

 

در آخر ، می توانید نحوه نمایش میانبرهای زیر کادر جستجو را انتخاب کنید. “My Shortcuts” را انتخاب کنید تا میانبرهای شخصی خود را انتخاب کنید.

اما اکنون نمی توانید کادر جستجو را در صفحه برگه جدید مخفی کنید. گزینه ای به نام “Remove fakebox from the NTP” وجود داشت که این جعبه را در نسخه های قبلی کروم مخفی می کرد ، اما از نسخه 77 مرورگر کروم حذف شد.

از طريق
ترجمه اختصاصی آی تی نیو
منبع
howtogeek.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن