ویندوز 10 دمای کارت گرافیک سیستم را در Task Manager نمایش خواهد داد

در آپدیت Windows Insider build 18963 ویندوز 10 که حدودا ماه مه سال 2020 عرضه میشود Task Manager هم دست خوش تعییراتی میشود. یکی از این تغییرات که به گیمرها کمک زیادی میکند نشان دادن دمای کارت گرافیک یا همان GPU آنهاست.

این ویژگی جدید بر روی ویژگی های پردازنده گرافیکی ساخته شده است که مایکروسافت قبلاً در به روزرسانی های اخیر ویندوز 10 به Task Manager اضافه کرده است. ویندوز 10 اطلاعات و آمارهای مربوط به استفاده از کارت گرافیک را در Task Manager نشان می دهد – همه چیز از نام کارت گرافیک تا حافظه و استفاده فعلی آن.

اکنون هنگام انتخاب کارت گرافیک خود در Task Manager ، آپشن ” GPU Temperature ”  نیز ظاهر می شود. شما می توانید دمای کارت گرافیک خود را بدون هیچگونه برنامه اضافه دیگری مشاهده کنید.

Microsoft

برخی محدودیت ها وجود دارد: این آپشن جدید تنها با GPU های اختصاصی کار می کند (نه کارت گرافیک های آنبرد یا یکپارچه شده) یعنی شما باید درایور گرافیک خود را به ورژن WDDM 2.4 یا جدیدتر به روز کرده باشید. نکته منفی دیگر هم این است که اکنون فقط دما در درجه سانتیگراد را نشان داده میشود – نه فارنهایت.

ما امیدواریم که مایکروسافت در آینده آمار دماهای بیشتری را به Task Manager اضافه کند. یک ویژگی شگفت انگیز نشان دادن دمای CPU به طور مستقیم در Task Manager است.

از دیگر ویژگی های جالب این آپدیت بروز رسانی NotePad از طریق استور ویندوز 10 است که در مقاله ای جداگانه به بررسی آن پرداخته ایم.

از طريق
ترجمه اختصاصی آی تی نیو
منبع
howtogeek.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.