اخباربازی و سرگرمی

برنامه یوتیوب گیمینگ همین هفته غیرفعال می‌شود + جایگزین

سال 2015 یوتیوب گیمینگ که برنامه‌ ای بر پایه یوتیوب اما فقط برای بازی‌ های ویدئو یی بود منتشر شد. این اپلیکیشن قرار بود به گیمرها کمک کند تا ویدئو های مرتبط با بازی‌های ویدئو یی را راحت تر از همیشه پیدا و تماشا کنند.

اواخر سال گذشته میلادی اعلام شد برنامه یوتیوب گیمینگ طی ماه‌های آینده غیر فعال می‌شود. یوتیوب در آن زمان اعلام کرد معرفی چنین برنامه‌ای باعث «سردرگمی» در میان گیمرها شده، در نتیجه تصمیم گرفته تا آن را غیر فعال کند.

یوتیوب به جای این برنامه، یک هاب جدید بر پایه برنامه و وبسایت اصلی ساخته که از این پس علاقه مندان می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

اینطور که به نظر می‌رسد، اشتراک‌های مربوط به یوتیوب و یوتیوب گیمینگ ترکیب شده‌اند و لیست بازی‌ های ذخیره شده نیز پاک شده است. یوتیوب در این باره گفت: «یوتیوب گیمینگ را به عنوان یک برنامه مستقل برای گیمران منتشر کردیم تا بتوانیم ویژگی‌های جدید را با توجه به بازخوردهای جامعه استفاده کننده مورد بررسی قرار دهیم.»

در ادامه بیانیه یوتیوب آمده است: «قصد داریم تا بر پایه وبسایت یوتیوب ، خانه‌ای قوی تر برای علاقه مندان به بازی‌های ویدئو یی بسازیم.» یوتیوب همزمان با انتشار برنامه یوتیوب گیمینگ وعده داد تجربه لایو استریم را برای کاربران بهبود خواهد بخشید. از دیگر اهداف انتشار چنین برنامه‌ای این بود که کاربران بتوانند بدون هیچ دردسری، ویدئو ی مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن پیدا کنند.

یوتیوب حتی چندی پیش حالت دارک را اضافه کرد تا کاربران برای استفاده از برنامه در فضای تاریک مشکلی نداشته باشند. با اینحال، به نظر می‌رسد این موارد در جلب نظر گیمرها کافی نبوده است. یوتیوب اعلام کرد بسیاری از کاربران درک درستی نسبت به یوتیوب گیمینگ ندارند و همچنان از برنامه اصلی برای تماشای ویدئوهای مرتبط با بازی‌های ویدئویی استفاده می‌کنند.

در پایان، لازم به ذکر است که برنامه یوتیوب گیمینگ از تاریخ 9 خرداد ماه غیر فعال خواهد شد.

منبع
theverge.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن